Tabela ışıklı tabela ve ışıksız tabela çeşitleri tabela24.com

Tabela

Tabela bir işletmenin prestiji olup bir ölçüden başlayıp,tasarım ve uygulamasına kadar,renk ile uyum içinde o firmanın ne iş yaptığını anlatan bir.

 

Tabela Çeşitleri

Tabela çeşitleri konusuna bakarsak öncelikle hangi malzemelerden imal edildiğinden bahsetmemiz gerekir. Buna göre temel olarak metal, cam, kumaş, plastik veya ahşap malzemeler bu yapılar konusunda temel üretim malzemeleridir Temel malzemelerin yanında asıl konuya bakarsak, bu uygulamaların başlıca alt kategorilerini vermeye başlayabiliriz.Klasik cephe uygulamaları şekil yönünden ayrılan bir çeşittir. Binaların her cephesine uygulanabilen ve yüzeysel olarak uygulanabilen bu reklam çeşidinde genellikle mekan tabelaları kullanılır.Totem uygulamalar genellikle büyük ve hacimli yapılardır.

Yol kenarlarında veya şehir içlerinde reklam amaçlı uygulanan malzemeler olup genellikle uzaktan görülebilmeleri için ışıklı özelliğe sahiplerdir. Kutu harf uygulamalar genellikle krom veya alüminyumdan üretilmiş kabartma harflerden ve logolardan oluşarak belirli bir yüzey üzerine yapıştırılan tabelalar çok estetik yapılardır. Genellikle mekan tabelaları olarak kullanılırlar.Dijital baskılı tabelalar genellikle metal ya da plastik düz malzemeler üzerine yapılan  dijital baskıların görülmesi ile etki verirler.reklam

Işıklı Tabela

Işıklı Tabela

Gece gündüz her daim sizin reklamınızı yapar. varlığınızı gözler önüne serer. Kısacası şirketiniz için çok az ekstra maliyet karşılığında günde 24 saat çalışmaya devam etmesini sağlar.

Işıksız Tabela

Işıksız Tabela

Gün boyunca orada bulunan müşterilerinize varlığınızı bildirir. Ama büyükşehirler de yaşıyorsanız gecenin ilerleyen saatlerine kadar görünür olmak zorundasınız.

Kompozit Tabela

Kompozit Tabela

Reklam tercihinde alüminyum kompozitler seçilir. Bu sayede görüntü şık bir hale getirilir. Son yıllarda genel olarak tabela sektöründe bu paneller sık kullanılmaya başlanmıştır.

Vinil Tabela

Vinil Tabela

Vinil Tabela Etrafı demir karkas ile dönülen isteğe göre ışıklandırılan kenarları köşebent ile daha iyi bir görünüm sağlayan Tabela reklam modelidir.

Oyma Tabela

Oyma Tabela

Genellikle pleksi, alüminyum ya da paslanmaz harflerin oyularak yapılması sonucunda elde edilmektedir.

Çatı Tabelası

Çatı Tabelası

Diğer tabela çeşitlerinden farklı olarak ölçülerini uzaktan da fark edilecek şekilde tasarlanmaktadır.

Totem Tabela

Totem Tabela

Totem Açık alanlarda, şehirler arası yolculuklarda, yol kenarlarında gözümüze çarpan o devasal reklamlara Totem deniliyor.

Pleksi Tabela

Pleksi Tabela

Pleksi kutu harf Kolaylıkla işlenen, delinen, hafif bir yapıya sahip olduğundan ve farklı ebatlarda bulunan tabela çeşididir.